Trasa

W tym roku z powodu ASF i zakazu wstępu do lasu, zawody odbędą się w innej formie na stadionie żużlowym Falubazu w Zielonej Górze (patrz zakładka „O biegu”).

Trasa Ultramaratonu Zielonogórskiego „Nowe Granice” prowadzi głównie duktami leśnymi i przecina takie miejscowości i osiedla jak: Zielona Góra Osiedle Cegielnia, Rybno, Łochowo, Jeleniów, Jarogniewice, Barcikowice/Zatonie, Sucha, Nowy Kisielin, Jany, Stożne, Las Nadodrzański (w tym fragment przy rzece Odra), Wysokie, Przylep, Zielona Góra Osiedle Leśne. Trasa to jedna pętla zaczynająca się i kończąca w Zielonej Górze.

W tegorocznej edycji punkt PKD2 został przeniesiony względem poprzednich edycji na ulicę 22 Lipca w Przylepie na teren P.W. Masterchem. Trasę przebiegającą przez ten punkt (trasa biegu 56km) można pobrać tutaj: Move_2019_01_27_09_08_11_Bieganie (1).

Aktualną trasę 103km można pobrać z serwisu: GPSies

Oficjalna mapka trasy:
mapa_gorna
mapa_dolna

Profil trasy (+/-570m):
nowegranice_profil

Trasa będzie oznaczona taśmami na kilka dni przed zawodami. Istnieje jednak możliwość, że oznaczenie trasy zostanie usunięte przez osoby 3cie, dlatego też zaleca się posiadanie urządzenia z wgranym śladem trasy i odbiornikiem GPS (np. telefon z systemem Android i aplikacją nawigacyjną).

Trasa biegu

Trasa biegu

ITRA points for UTMB

Ultra-Trail du Mont-Blanc®

103km: ITRA 3 points for UTMB
56km: ITRA 2 points for UTMB