Czas na Rollercoaster 3.0!

Ubiegłoroczna edycja Rollercoastera pokazała, że podoba się Wam długie bieganie po nieoczywistych, ale jakże pięknych ścieżkach Wzgórz Piastowskich w Zielonej Górze. Tym razem zadbaliśmy o NAPRAWDĘ dużą niespodziankę. Zaszaleliśmy i idziemy w ULTRA. Rollercoaster to bieg prawdziwie górski rozgrywany na następujących dystansach:

• 23 km (z opcją sklasyfikowania po 13 km): przewyższenia – 550, limit – 4h;

• 30+ km: przewyższenia – 950, limit – 5h30;

• 50+km: przewyższenia – 1550, limit – 8h.

Startujemy 28 września (sobota) o godzinie 8.30. Będzie możliwość zapisów w dniu zawodów (6.30 – 8.15), jeśli zostaną wolne miejsca.

Trasa biegnie wyłącznie po leśnych drogach i całkiem małych ścieżkach położonych w malowniczych okolicach między zielonogórskim Ogrodem Botanicznym, Amfiteatrem, Wieżą Bismarcka, kąpieliskiem H2Ochla i Wilkanowem. Nudy nie ma – pełno podbiegów, zbiegów, piachu i korzeni. I przepięknej przyrody dookoła.

Ruszacie wszyscy razem. Po 6 km przy wieży Bismarcka (gdzie będzie punkt odżywczy) następuje rozwidlenie. Osoby wybierające dystans 13 km skręcają w trasę prowadzącą do mety, pozostali biegną dalej. Po drugiej wizycie na Bismarcku półmaratończycy lecą do mety, a trzydziestki i ultrasi dalej. Żaden odcinek się nie powtarza, żadnego biegania po pętlach! Ale nie obawiajcie się, wszystko będzie się dokładnie oznaczone, przygotujemy też odpowiednią liczbę wolontariuszy do pomocy.

Baza i biuro zawodów mieści się w zielonogórskim Ogrodzie Botanicznym. To doskonałe miejsce na pobiegowy relaks przy przepysznym jedzeniu serwowanym jak zwykle przez Jefferson’s Catering.

Regulamin dostępny tutaj

Linki do zapisów:

23 km (z opcją sklasyfikowania po 13 km)

30+ km

50+ km

To z kim się widzimy?

Napisano w News