O biegu

Pomysł obiegnięcia Zielonej Góry tlił się od lat w naszych głowach. Brakowało jednak katalizatora…

Na przełomie 2014/2015 r. Zielona Góra powiększyła znacząco swoje granice przyłączając okoliczne tereny. Takie zdarzenie wzbudziło refleksję i ciekawość, ile teraz wynosiłaby trasa dookoła miasta – okazało się, że ponad 100km. Jest to zatem wspaniała okazja, by w naszym mieście zorganizować Ultramaraton na dystansie ponad 100 km, biegnący właśnie nowymi granicami miasta.

Wierzymy, że ta inicjatywa pozwoli nagłośnić ten fakt, wypromować wspaniałe i znane zielonogórskie tereny jak Wzgórza Piastowskie czy Las Nadodrzański, a zarazem poznać nowe tereny rekreacyjne w jego (nowych) granicach.

Ultramaraton „Nowe Granice” nie jest skierowany tylko do biegaczy Ultra. W biegu, poza zawodnikami biegnącymi indywidualnie cały dystans, można startować na dystansie 48 albo 23 km. Zapraszamy też rowerzystów – oni też mogą pościgać się na 103-kilometrowej trasie. A jeśli ktoś nie może zdecydować się – bieg czy rower, to mamy rozwiązanie – duatlon! 23 biegiem i 80 rowerem. Mamy nadzieję, że takie podejście sprawi, że wielu z Was będzie mogło uczestniczyć w zawodach i jednocześnie poznać smak biegów ultra.

Niech każdy wyznaczy sobie swoje własne, nowe granice.

Prezentacja dla mediów:

https://drive.google.com/file/d/1Sn_fyuv20tWqr3Q6L59A1AX5Ha4chGiv/view?usp=drive_link