Militarus znów z nami :)

militarus_pl

Z przyjemnością informujemy, że do grona naszych partnerów dołączył, doskonale znany uczestnikom Ultramaratonu Nowe Granice, sklep Militarus, który od sierpnia 2016 funkcjonuje nie tylko w formie sklepu internetowego, ale także jako sklep stacjonarny zlokalizowany w Zielonej Górze przy ul. Licealnej 6.

W ofercie sklepu znajdziecie szeroką gamę odzieży, obuwia taktycznego, noży i multitooli, sprzętu turystycznego oraz wiatrówek. Oferta jest cały czas poszerzana, zgodnie z oczekiwaniami klientów. Więcej na stronie https://www.militarus.pl/

Militarus zapewni wsparcie transportowe oraz ufunduje, jako nagrody w losowaniu, bony do wykorzystania w sklepie stacjonarnym. Dziękujemy, że jesteście z nami :)

Napisano w News

ORTOLINE sponsorem ZBG

ortoline

Mamy dla Was ważną informację – naszym partnerem została Klinika ORTOLINE – Centrum Ortopedii i Rehabilitacji z siedzibą w Zielonej Górze przy ul. Winnej 24.
Nas biegaczy dręczą od czasu do czasu mniej lub bardziej poważne kontuzje. Dlatego warto wiedzieć gdzie można znaleźć fachową pomoc.
Działalnością ORTOLINE jest świadczenie usług medycznych w zakresie ortopedii, traumatologii, medycyny sportu i rehabilitacji oraz leczenia bólu.
Klinika zajmuje się diagnostyką (w tym USG), terapią czynnikami wzrostu oraz terapią kwasem hialuronowym.
Zespół lekarzy współpracujących z Centrum to wybitni specjaliści zajmujący się wyspecjalizowanymi dziedzinami ortopedii, neurochirurgii i rehabilitacji. Klinika zapewnia profesjonalną opiekę medyczną, lekarską oraz pielęgniarską.
W Centrum ORTOLINE możliwe jest skorzystanie z indywidualnie dobranego zestawu zabiegów rehabilitacyjnych wraz z ćwiczeniami. Kadra kładzie szczególny nacisk na skuteczne rozpoznanie przyczyn powstałego problemu. Każdy pacjent przechodząc trening rehabilitacyjny zdobywa większą świadomość własnego ciała, wzmacnia problematyczne partie mięśni oraz zostaje przeszkolony z zestawów ćwiczeń, które może bezpiecznie wykonywać w domu, utrzymując sprawność fizyczną.

W ORTOLINE można uzyskać wiedzę na temat swoich dolegliwości oraz skuteczną pomoc w ich leczeniu.
Zapraszamy na stronę internetową naszego partnera:
www.klinikaortoline.pl

Napisano w News

GEZET partnerem ZBG

gzet

Do partnerów Rollercoastera dołączyła Grupa Gezet – sieć autoryzowanych salonów i serwisów samochodowych w woj. lubuskim i zachodniopomorskim.
W Zielonej Górze Grupa jest obecna od 2009 roku, kiedy uruchomiony został salon marki Mitsubishi oraz Hyundai przy ul. Sulechowskiej. Obecnie Grupa posiada także salony i serwisy samochodowe marki Kia, Fiat, Jeep oraz Alfy Romeo przy ul. Batorego 69a w Zielonej Górze.
Wielu miłośników czterech kółek znajdzie więc w ofercie Gezet coś dla siebie. Od „maluchów” takich jak Picanto czy 500-tka, poprzez piękną Juliettę do prawdziwych „mocarzy” jakim jest np.Grand Cherokee.
Szczegóły na stronie www.gezet.pl

Napisano w News

Zielonogórskie Biegi Górskie

Już 1 października kolejny bieg organizowany przez Stowarzyszenie Nowe Granice.
Tym razem 21km i 10km trasa przełajowa o charakterze górskim.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach – zapisy prowadzone są tutaj.
Strona biegu: http://nowegranice.pl/rollercoaster.
zbg logo

Napisano w News

Film z biegu

Już prawie tydzień upłynął od Ultramaratonu Nowe Granice. Tyle zdjęć, tyle relacji i miłych wspomnień od Was. W komentarzach czuć, że to co wspólnie zrobiliśmy, było dla Was sporym doświadczeniem.

Tak jak obiecaliśmy, mamy dla Was film, który jest krótkim podsumowaniem imprezy. Z podziękowaniem dla wszystkich biegnących, bo to dla uczestników robimy ten bieg, licząc że za rok znowu się spotkamy.

Wielkie dzięki dla wolontariuszy, partnerów i sponsorów, bez których Ultra Nowe Granice by się w takiej formie nie odbyły, dzięki dla policji i służb medycznych, ukłony dla władz miasta, dyrektora SP18, lasów i mediów. Żeby siły i chęci nam wspólnie starczyło na kolejną edycję jedynego Ultra w Lubuskiem.

Do zobaczenia za rok, a teraz kilka minut dla nas wszystkich.

Napisano w News

Wyniki biegu

Wyniki dostępne na naszej stronie: http://nowegranice.pl/wyniki/

start_2016

Napisano w News

Kuchenki Turystyczne Darii i Krzysztofa

12742468_1706140339673228_2155030617660407497_n

Na trasie II Ultramaratonu będą Wam towarzyszyć Kuchenki Turystyczne Darii i Krzysztofa.
Czajniki i kuchenki na darmowe paliwo będą grzały dla Was wodę na herbatę na punktach odżywiania.
W ubiegłym roku dwóch biegaczy wygrało składane kuchenki Hobo Stove. Tym razem Daria i Krzysztof przekazali do rozlosowania 2 vouchery o wartości 100 zł każdy. Dodatkowo uczestnicy biegu otrzymają 10% zniżki na ich produkty do wykorzystania do końca marca 2016. Kuchenki od Darii i Krzysztofa – i ich samych – z pewnością spotkaliście już na wielu imprezach plenerowych. A jeżeli jeszcze nie mieliście takiej okazji, to spotkacie ich osobiście na 80 km, gdyż tam będą Was wspierać jako wolontariusze! W kwietniu będą ponownie na Półmaratonie w Przytoku i oczywiście na spływach kajakowych organiowanych przez Stanisława Capa w największej w zachodniej Polsce Stanicy Kajakowej w Św. Wojciechu, która jest ich partnerem i dystrybutorem, a także naszym sponsorem. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.sobiechkettle.pl oraz https://www.facebook.com/kuchenkiturystyczne/?ref=aymt_homepage_panel

Napisano w News

Słuchawki sportowe BB FIT

PLT_logo_PMS294_5w
BackBeat FITBackBeat FIT Case
Miło nam poinformować, że firma Plantronics ufundowała bezprzewodowe słuchawki sportowe BB FIT dla najlepszych zawodników na pełnym dystansie oraz do rozlosowania wśród wszystkich zawodników. Słuchawki te będzie też można nabyć w promocyjnej cenie na specjalnym stanowisku w biurze zawodów w piątek.

Popularność modelu BB FIT jest wynikiem zastosowania specjalnych, elastycznych materiałów, które dopasowują się do kształtu głowy ćwiczącego dając mu poczucie komfortu i stabilności konstrukcji. Jednocześnie zaś są lekkie i odporne na wilgoć i pot za sprawą powłoki P2i, którą stosuje także wojsko do maskowania i ochrony sprzętu. Możemy zatem ćwiczyć w każdych warunkach atmosferycznych, podczas deszczu oraz w wilgotnym klimacie. Dla bezpieczeństwa producent wyposażył akcesorium w odblaskowy element zwiększający widoczność po zmroku, a specjalna wkładka dokanałowa została zaprojektowana tak, aby użytkownik nie był całkiem odizolowany od zewnętrznych dźwięków i miał świadomość ewentualnego zagrożenia.

backbeat_fit_male_running_outdoors_20DEC13

Odtwarzanie muzyki odbywa się za pośrednictwem bezprzewodowej technologii Bluetooth, która nie ogranicza ćwiczącego plątaniną kabli, zapewniając mu optymalną swobodę ruchów. Stereofoniczne brzmienie, wyraziste basy i głębia dźwięku to koronne cechy akcesorium. Słuchawki sparowane ze smartfonem potrafią nieprzerwanie odtwarzać muzykę przez osiem godzin, a dzięki wbudowanemu mikrofonowi możemy prowadzić rozmowę telefoniczną przez sześć godzin. Specjalny tryb hibernacji włącza się automatycznie, gdy słuchawki znajdą się poza zasięgiem telefonu. Samo nawigowanie funkcjami jest także niezwykle wygodne. Odbieranie i kończenie rozmowy odbywa się bez potrzeby dotykania smartfona. Służą do tego czytelnie oznaczone elementy słuchawek.

W zestawie znajdziemy ponadto estetyczny futerał oraz odblaskowy pokrowiec na smartfona do przytwierdzenia na ramię ćwiczącej osoby.

Napisano w News

Nawodni Was Jaworowy Zdrój

jaworowy
O odpowiedni poziom nawodnienia naszych zawodników zadba ponownie firma Premium Distribution – producent wody mineralnej Jaworowy Zdrój, nagrodzonej przez najlepszych szefów kuchni oraz sommelierów w Europie. Nasz partner już dwukrotnie otrzymał nagrodę Superior Taste Award dla wody mineralnej Jaworowy Zdrój za wyjątkowy smak i jakość. To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane przez niezależną organizację International Taste & Quality Institute – iTQi (Międzynarodowy Instytut Smaku i Jakości) z siedzibą w Belgii. Woda Mineralna Jaworowy Zdrój zawiera idealne proporcje najważniejszych składników mineralnych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Osiem niezbędnych dla życia składników mineralnych zostało zestawionych przez naturę w takich proporcjach, które idealnie odpowiadają zawartości tych składników w naszym organizmie. Woda mineralna Jaworowy Zdrój charakteryzuje się niską mineralizacją, dzięki czemu doskonale nadaje się do codziennego spożycia dla dorosłych i dzieci. Swój wyśmienity smak zawdzięcza naturalnemu, średniemu nasyceniu dwutlenkiem węgla.
Niech czysta woda MOCY Wam doda :)

Mamy nadzieję, że docenicie jej walory.
http://www.jaworowyzdroj.pl/

Napisano w News

Komunikat startowy

Komunikat startowy dostępny pod tym linkiem.

Napisano w News

Trasa biegu

Trasa biegu
Ultra-Trail du Mont-Blanc®