Czas na Rolercoaster 2.0

Jakie te Wzgórza Piastowskie skomplikowane! Co kawałek to ścieżka, a co jedna to piękniejsza. Od kilku lat przeganiamy Was po miejscach mało znanych, ale to wciąż za mało. Ciągle jest ktoś, to pyta o więcej.

W całym województwie Lubuskim jest tylko 1 maraton i to na dodatek asfaltowy. Biegów trailowych trochę mamy, ale wszystkie na krótkich dystansach. Był kiedyś Maraton wina i miodu, który wciąż żyje w pamięci wielu biegaczy, wciąż ktoś o niego pyta. No i na Wzgórzach jest jeszcze tyle ścieżek do odkrycia.

Tak więc przyszedł czas, żeby wszystkie pomysły zebrać do przysłowiowej kupy i ułożyć dłuższą trasę. Ladies and gentlemen, let me introduced Rollercoaster 2.0!

Rollercoaster 2.0 to dwa główne dystanse:

  1. maraton (rzeczywisty dystans to niemal 44 km)
  2. półmaraton (z możliwością sklasyfikowania na dystansie 10 km).

Startujecie wszyscy razem. Po 6 km przy wieży Bismarcka następuje rozwidlenie. Osoby wybierające dystans 10 km skręcają w trasę prowadzącą do mety, pozostali biegną dalej. Po drugiej wizycie na Bismarcku półmaratończycy lecą do mety, a maratończycy dalej. Wszystko postaramy się dokładnie oznaczyć, przygotujemy też odpowiednią liczbę wolontariuszy do pomocy. Zachęcamy jednak do pobrania śladu trasy i wgrania go do zegarka. Link tutaj.

Jeśli obawialiście się, że maraton to 2 pętle półmaratonu to znaczy, że nie znacie naszego wodza. Andrzej aka „Nieoczywista Ścieżka” nigdy nie prowadzi trasy przez to samo miejsce. No chyba że w odwrotnym kierunku. Spodziewajcie się wszystkiego. Jeśli zobaczycie długą fajną prostą, na której można fajnie się rozbujać, to pewnie zaraz będzie zakręt gdzieś w chaszcze na ścieżkę, po której sarny chodzą po bułki. A gdy już będziecie skanować otoczenie niczym pojazd Google w poszukiwaniu ukrytych dróżek, to okaże się, że zonk, trasa wiedzie długą prostą. Zresztą, sami zobaczcie:

Start planujemy na 9:30. Biuro zawodów będzie czynne od 7 do 9:15. Zdążycie dojechać z wielu miejsc w Polsce bez konieczności nocowania dzień przed. Limit czasu na półmaratonie to 3h30, w maratonie – 6h30.

Będzie się działo!

Napisano w News